Chutné víno a bio čokoláda – božské spojení

Zima umožňuje věnovat se více čtení, sledovat zajímavé dokumenty, poslouchat příjemnou hudbu nebo si prostě jen vychutnat sklenku kvalitního červeného vína a tabulku vynikající čokolády. 

Ať už se věnujeme zimním sportům nebo ne, večer u plápolajícího ohýnku v krbu, chutné víno a čokoláda pohladí naše chuťové pohárky. Jedná se o luxusní relaxaci, pokud počasí venku nehýří zrovna optimismem. Na takový zimní splín i první mrazíky existuje zaručený lék – doušek kvalitního vína a výtečná čokoláda.  Stačí se jen usadit na pohovku a vnímat splynutí těchto dvou chutí.

Připadá vám toto spojení divné či bláznivé? Pak vás vyvedeme z omylu. Jedno krásné české pořekadlo praví: jednou zkusíš, potom musíš. Vyzkoušejte a uvidíte, že si chuť vína a čokolády nadobro zamilujete. U této kombinace nejde však pouze o dokonalé splynutí. Tyto dvě dobroty mají něco společného. U degustace vína je nutné využít pěsti smyslů. To stejné platí při degustaci čokolády.

Chutné víno a čokoláda

  • Už při samotném vybalování čokolády vnímejte, jak obal šustí. Nejprve čokoládu pohlaďte očima a předtím než si odlomíte čtvereček, nasajte aroma a vnímejte vůni. Nechejte malý kousíček pomalounku rozpustit na jazyku. Vůni čokolády si nejlépe užijete tak, že budete vdechovat ústy a vydechovat nosem. Vůně tak doslova osloví veškeré vaše smysly. Vnímejte aroma, texturu i čas, po kterou čokoláda taje ve vašich ústech, jako sníh na jaře.

  • S vínem postupujte úplně sejně. Jako první krok si nalijte víno do skleničky a potěšte se jeho barvou. Přičichněte a soustřeďte se na jeho vůni. Pak usrkněte zlehka doušek a převalujte jej v ústech ze strany na stranu. Vnímejte veškeré jeho chutě i vlastnosti. Je víno sladké nebo suché? Jde cítit po ovoci, je husté a těžké nebo lehoučké jako pápěří?
     
  • Když si takto vychutnáte víno i čokoládu zvlášť, abyste si uvědomili jejich chutě, přichází ten pravý čas na spojení. Nechejte rozpustit v ústech malinký kousek čokolády, a poté upijte doušek vína. Při polykání vína a rozpuštěné čokolády vnímejte to kouzelné spojení. Můžete pokaždé vyzkoušet jiné kombinace čokolády a vína.

  • Oblíbená bio čokoláda vás nikdy nenechá chladnými. Vyzkoušet můžete čokoládu z Madagaskaru, nové Guinei, Ekvádoru. Ideální je čokoláda hořká, ale fantazii se meze nekladou. Ke sladkým vínům lze zkusit i čokoládu s kousky ovoce.

Rada na závěr

Stejně tak božské spojení může být čokoláda a kafe. Osobně se řídím heslem: káva mi pomáhá přežít den, dokud nepřijde čas na víno. Polední relax s šálkem dobré kávy a několik čtverečků čokolády dokáže spravit zaručeně náladu.

Ovšem všechny jmenované ingredience ačkoliv jsou jakkoliv výborné zanechávají stopy na našich zubech. K tomu účelu jsou pak vhodné bělící pásky.Ty obsahují stejné složení, jako používá zubní lékař při ambulantním bělení zubů. No není to nádhera? Můžeme si pochutnat a ještě se zářivým úsměvem a dobrou náladou se zubit na celý svět.

 
 
 
 
Diskuze
Pro ověření prosím přepište do pole znaky z obrázku:
captcha
 
Související články Září je měsícem biopotravin

Blíží se babí léto a s ním i měsíc září - měsíc biopotravin.

Zdravější biopotraviny? Vědci se neshodují
Někteří lidé do svého jídelníčku zahrnují biopotraviny v domnění, že tělu prospívají více než...
Cenu biopotravin zvyšuje šetrnost k přírodě
V posledních letech u nás objem prodaných bioproduktů a biopotravin významně roste....
Další články autora Dokonale nedokonalá: Obchodní řetězce prodávají zeleninu a ovoce neodpovídající evropským škatulkám

Nedávno byl u nás realizován výzkum, součástí kterého byly také otázky týkající se plýtvání...

Jak se vyrábí cider?

Cider (cidre) je přírodní kvašený mírně alkoholický nápoj. Získává se z vylisovaných ovocných...

Obavy, že mléko obsahuje zbytky antibiotik či růstové hormony, jsou liché

Názory na prospěšnost konzumace mléka jako potraviny se v průběhu doby značně měnily. Dodnes...

Aktuality 3. ročník konference FOOD21

Dne 8.dubna se v Praze (hotel Grandior) bude konat 3. ročník konference Food 21.

Online kurz Hubnutí na míru se STOBem

Iva Málková  vytvořila se svými spolupracovníky on-line kurz, který se zabývá psychologií hubnutí,  kde je shromážděno 30leté knowhow STOBu. Kurz je plánován zhruba na tři měsíce, ale uživatelé kurzu  se k němu  budou jistě vracet i v budoucnu. Hlídání váhy je celoživotní kontrola a v tomto komplexním přístupu k hubnutí budete nacházet stále další a další pomocníky pro nově vznikající problémy.

Konference Dětská výživa a obezita v teorii a praxi 2016

Konference pořádaná Společností pro výživu se bude konat 2. 12. 2016 v Praze.