Co jíst a pít na Silvestra?

autor
Publikováno 30.10.2016
Ing. Lucie Dohnalová / Výživová specialistka
 

Vánoční svátky nedávno skončily a za pár dní je tu Silvestr – pro někoho další příležitost opět se dosyta najíst a napít. Každý závěr roku slavíme po svém. Někdo ve velké společnosti přátel, někdo jiný dává přednost komornímu setkání bez bujarých oslav. Každopádně i na Silvestra budeme jíst a pít, proto nabízíme pár tipů, jak přežít a zároveň si užít letošní poslední dny v roce.

Co je vhodné k jídlu?

Obložené chlebíčky a klasické jednohubky z bílého pečiva umí skoro každý. Silvestrovské občerstvení by mělo být chutné, lehké a rychlé na přípravu. Pokud tušíme, že se alkoholu nevyhneme, neuškodí připravit si do zásoby porci vydatné a silné polévky (vývar, česnečka).

Recepty

Pečená zelenina

Plech s pečícím papírem pokryjeme na tenké plátky nakrájenou a omytou zeleninou, kterou máme po ruce (mrkev, dýně hokkaido, brambory, papriky, cukety, cibuli atd.). Zeleninu kromě brambor a cibule loupat nemusíme. Zeleninu osolíme a okořeníme dle nálady. Pečeme 40 minut při 150 °C. Upečenou zeleninou pokapeme olivovým nebo dýňovým olejem, můžeme posypat opraženými semínky nebo přidat zakysanou smetanu s rozmělněným česnekem.

Pikantní semínka

Semínka (dýňová, slunečnicová, sezamová, lněná, konopná) dáme na pánev a nasucho na mírném plameni pomalu opražíme, dokud semínka nezačnou vonět (přibližně po pěti minutách). Přidáme mořskou sůl, na závěr pak špetku chilli, na obarvení můžeme přisypat kurkumu. Semínka necháme vychladnout. Opražená semínka se hodí se do zeleninových salátů nebo samostatně místo smažených chipsů.

Zelenina s luštěninovou pomazánkou

K přikusování místo slaných keksů a tyčinek zvolíme na hranolky nakrájenou syrovou zeleninu (nejčastěji mrkev, řapíkatý celer, okurku apod.). Tučné majonézy a dressingy nahradíme tofunézou nebo luštěninovými pomazánkami. Luštěninové pomazánky nachystáme jednoduše, a to tak, že si na pánvi do zlatova osmahneme cibulku a přidáme luštěniny (z konzervy dopředu uvařené nebo uvařené ve vodě). Vše promícháme. Přidáme sůl, pepř, česnek nebo jiné koření a tyčovým ponorným mixérem dohladka umixujeme. Pomazánku necháme vychladnout a namáčíme do ní zeleninové hranolky.

Pitný režim

Pokud pojmeme Silvestra v přítomnosti alkoholu, pár skleniček kvalitního vína, šumivého sektu nebo tvrdého pití nám pro jednou neublíží. Platí zde obligátní rada, a to nemíchat jednotlivé druhy pití a prokládat konzumaci alkoholu „nealkem“ (ideální je neperlivá voda). Je dobré se před pitím najíst, nalačno pak alkohol stoupá rychleji do hlavy.

Silvestrovský drink

Aperol Spritz

Tento aperitiv je oblíbený po celý rok. Potřebujeme 1 díl nahořklého likéru oranžové barvy Aperolu, 1 díl suchého šimového vína Prosecca a 1 díl sody. Drink se podává vychlazený s plátkem pomeranče buď ve „whiskovkách“ nebo ve sklenicích na víno.

Pohyb prospěje vždy

Díky pohybu se cítíme spokojeně, dobře se po něm spí a zlepšuje se psychická kondice. Počasí nám letos přeje, proto procházka během dne (ideálně zasněženou přírodou) by měla být povinná pro každého. Kdo tráví závěr roku aktivně na horách, své si jistě užije na sjezdovce nebo vezme běžky a udělá si výlet po okolí.

Pobyt venku na čerstvém vzduchu pak jistě prospěje všem, kdo se neubrání kocovině.

Na závěr

Neberme Silvestr pouze jako příležitost se naposledy pořádně najíst. Závěr roku by měl patřit i vnitřnímu rozjímání uvnitř nás a bilancování, co se nám v uplynulém roce povedlo a kam můžeme jít dál. Nestresujme se novoročními předsevzetími. Začít můžeme kdykoli!

Jímehlavou vám přeje do Nového roku 2016 hodně energie, zdraví a pozitivního myšlení.

 
 
 
 
Diskuze
Pro ověření prosím přepište do pole znaky z obrázku:
captcha
 
Olina Vojáčková
31.12.2015 16:14, Olina Vojáčková
Děkuji Vám za užitečné příspěvky. Přeji Vám šťastný přicházející rok plný radostí úspěchu a Božího požehnání.
Související články 10 tipů, jak se o adventu nezbláznit
Předvánoční čas (období adventu) by se měl nést ve znamení vnitřního klidu, zastavení se...
10 tipů, jak přežít parné léto
Letošní léto nebylo tak náročné na vedra v porovnání s létem loňským, nicméně...
5 tipů na letní kosmetiku

Naše pokožka v letním období vyžaduje jinou péči než při chladném počasí.

Další články autora Magická síla úplňku

Měsíc je pozorovatelný na jasné obloze v různých měsíčních fázích (novoluní, první...

Srovnání potravin před a po použití paskalizace

Paskalizace znamená zpracování potravin za použití vysokého tlaku (High hydrostatic pressure –...

Cenu biopotravin zvyšuje šetrnost k přírodě

V posledních letech u nás objem prodaných bioproduktů a biopotravin významně roste....

Aktuality 3. ročník konference FOOD21

Dne 8.dubna se v Praze (hotel Grandior) bude konat 3. ročník konference Food 21.

Online kurz Hubnutí na míru se STOBem

Iva Málková  vytvořila se svými spolupracovníky on-line kurz, který se zabývá psychologií hubnutí,  kde je shromážděno 30leté knowhow STOBu. Kurz je plánován zhruba na tři měsíce, ale uživatelé kurzu  se k němu  budou jistě vracet i v budoucnu. Hlídání váhy je celoživotní kontrola a v tomto komplexním přístupu k hubnutí budete nacházet stále další a další pomocníky pro nově vznikající problémy.

Konference Dětská výživa a obezita v teorii a praxi 2016

Konference pořádaná Společností pro výživu se bude konat 2. 12. 2016 v Praze.