Chcete mít srdce jako zvon? Jezte avokádo

Publikováno 24.8.2016
Ivana Hádková
 

Avokádo spadá do kategorie ovoce, ale stejně jako rajské jablíčko ho používáme spíše jako zeleninu. Kromě základních živin -  bílkovin, sacharidů a tuků obsahuje avokádo významné množství vlákniny, draslíku, vitamínů skupiny B (zejména kyseliny listové).

Podstatnou předností avokáda je také vysoký obsah biologicky aktivních látek rozpustných v tucích jako jsou vitamín E, vitamín K, alfa a beta-karoten či lutein, které jsou velmi dobře využitelné organismem. Tuky tvoří 85 % energetické hodnoty avokáda, z nichž 75 % z nich tvoří „zdravá“ mononenasycená kyselina olejová. Proto se tohoto tučného plodu nemusíme bát, je nám skutečným přínosem.

Alergie na avokádo

Může se vyskytnout alergie na avokádo, která je dvojího typu:

  • alergie pylová – krátce po vdechnutí pylu se může vyskytnout v ústech a krku podrážděním
  • alergie na latex – příznakem je kopřivka, bolesti břicha až zvracení, může být i životu nebezpečná.

Jak vybrat správné avokádo

Než se vrhneme na zpracování avokáda, je dobré vědět, kterak si avokádo dobře vybrat. Zralé avokádo je napůl měkké bez vpadlých skvrn a prasklin, poddá se při mírném tlaku a vrátí zpět. Pevnější plody necháme dozrát v papírovém sáčku nebo košíku na ovoce při pokojové teplotě po několik dní.

Ke zpracování používáme nerezový či keramický nůž. Avokádo podélně rozřízneme po celém obvodu a lžičkou oddělíme maso od pecky. Obě části ještě podélně rozpůlíme. Kůru avokáda pak od špičky odloupneme, stejně jako u banánu, aniž bychom přišli o nejzdravější část plodu těsně pod ní.

Nespotřebované avokádo uchováváme zakápnuté citronem pod folií či v igelitovém sáčku v lednici. Avokádo bychom neměli vařit, přichází tím o většinu výše zmíněných látek. Chceme-li ho prohřáté, vložíme ho do hotového pokrmu. Je výbornou náhradou pro milovníky majonéz. Nejznámější pochotkou z avokáda je mexická omáčka quacamole, jehož receptura se obměňuje v daném regionu Jižní Ameriky. Součástí je však vždy avokádo, citronova šťáva, sůl a koření. Další recepty naleznete zde, po vložení do kolonky Název slovo avokádo.

Kdo rád experimentuje s rostlinami, může zkusit zasadit pecku avokáda - jednoduše do květináče s hlínou. Avokádo potřebuje pravidelnou denní zálivku. Přo troše štěstí začne pecka asi za měsíc a půl klíčit a za 4 měsíce je možné mít doma pěknou rostlinku avokádovníku.

Avokádo s historií

Avokádo, jehož název je odvozen z aztéckého slova „ahuacatl“, je plodem vysokého listnáče Persea Americana, původem ze Střední a Jižní Ameriky. Nejstarší nálezy o avokádu z jeskyně v Coxcatlánu mexického státu Puebla jsou datovány asi 10 000-8 000 př. n. l. V polovině 17. století bylo rozšířeno na Jamajku a postupně až do asijských tropických oblastí.

V současnosti se pěstuje ve většině tropických i subtropických zemí a jeho hlavními dodavateli jsou Florida, Kalifornie, Mexiko, Brazílie, Kolumbie a Dominikánská republika.

Avokádo - tabulkaVíce se o avokádu dočtete například na  americkém webu.

 
 
 
 
Diskuze
Pro ověření prosím přepište do pole znaky z obrázku:
captcha
 
Související články Dokonale nedokonalá: Obchodní řetězce prodávají zeleninu a ovoce neodpovídající evropským škatulkám
Nedávno byl u nás realizován výzkum, součástí kterého byly také otázky týkající se plýtvání...
Lilek v kuchyni
Lilek, kterému také říkáme baklažán, je pěstován pro své plody s fialovočernou barvou...
Tak trochu jiný celer dodá vitamíny i podněty k vaření
Příznivci zdravého životního stylu zajásají – řapíkatý celer nabízí hodně muziky za minimum...
Další články autora Zdraví ve špíži aneb síla zdravých potravin

Možná někoho překvapí, že naše spíže, lednice i zahrádky jsou nadité účinnými „léky“ na téměř...

Prebiotika, probiotika a synbiotika v trávicím traktu

Zažívací trakt není jen trubice, na jejímž počátku je potrava, ze které se během průchodu...

Proč bychom měli mléko upravovat?

To, že se mléko po nadojení upravuje, má své důvody. Homogenizace zajišťuje rovnoměrné rozptýlení...

Aktuality 3. ročník konference FOOD21

Dne 8.dubna se v Praze (hotel Grandior) bude konat 3. ročník konference Food 21.

Online kurz Hubnutí na míru se STOBem

Iva Málková  vytvořila se svými spolupracovníky on-line kurz, který se zabývá psychologií hubnutí,  kde je shromážděno 30leté knowhow STOBu. Kurz je plánován zhruba na tři měsíce, ale uživatelé kurzu  se k němu  budou jistě vracet i v budoucnu. Hlídání váhy je celoživotní kontrola a v tomto komplexním přístupu k hubnutí budete nacházet stále další a další pomocníky pro nově vznikající problémy.

Konference Dětská výživa a obezita v teorii a praxi 2016

Konference pořádaná Společností pro výživu se bude konat 2. 12. 2016 v Praze.