Jezte jako Daniel Negreanu

Kulturistů, vrcholových sportovců a dalších lidí pracujících ve velkém fyzickém či psychickém vypětí přibývá. Stejně tak jejich řady rozšiřují vysoce postavení politici a světoznámí šéfkuchaři, kteří tento způsob života neváhají obhajovat. 

Například ve Velké Británii vzrostl za posledních 10 let počet veganů o 360 %, ale u nás stále, dokonce i mezi odborníky, převažuje skepse a obecná představa o veganovi je, že jde pohublou, pobledlou a křehkou postavu se sklony k depresím a nezaměstnanosti.

Málokdo si ale uvědomí, že přesně takto vypadá mnoho jedinců, kteří ve skutečnosti maso  jedí. Chceme-li jmenovat několik veganů vyvracejících tento stereotyp, pojďme zmínit například setry Williamsovy, patřící mezi nejúspěšnější tenistky všech dob, veslaře Davida Smitha, mistra světa z roku 2009 nebo třeba Jana Müllera, mistra světa v thajském boxu v super těžké váze z roku 2003. Všichni tito lidé se shodují v tom, že jejich stravování jim pomohlo nejen k úspěšnějšímu, ale takek mnohem šťastnějšímu a vyrovnanějšímu životu.

Mezi veleúspěšné vegany patří světová hvězda profesionálního pokeru, Daniel Negreanu. Jak sám říká, vždy se zajímal o kontroverzní témata z oblasti etiky a logiky a nejspíš toto – a příšerné stravování, které ho málem připravilo o skvěle rozjetou kariéru profesionálního hráče – jej přivedlo k veganství. Sám přiznává: “Jedl jsem typickou masitou stravu jako všichni ostatní hráči v 90. Letech: burgery a steaky, k tomu hranolky nebo bramborovou kaši, kýble vína, piva a vodky. Nebylo v tom nic čerstvého a cítil jsem se hrozně.”

Protože se tento sympatický Kanaďan rozhodl pro své zdraví něco udělat, věděl, že je třeba něco změnit. V roce 2 000 podnikl první krok a stal se vegetariánem. Nebylo to snadné, jeho soupeři si utahovali z jeho „krmení pro králíky“ a sami se cpali „chlapským jídlem“ sestávajícím ze steaků a hranolek. Kromě toho, že se Negreanu cítil jako mezi cizími, zápasil také se svým vegetariánstvím, protože si nezjistil nic o tom, jak to dělat správně. Jak vzpomíná, přejít od masové pizzy k sýrové asi nebyl ten správný krok k dobrému zdraví.

Vše se zlomilo v roce 2006, kdy se vzdal i mléčných produktů a stal se veganem. Kromě toho se v tomto směru začal skutečně vzdělávat. Do jídelníčku zařadil čerstvou zeleninu a ovoce, ořechy, kokosové mléko, tufu, luštěniny, datle, semínka, například dýňová nebo chia, která jsou velmi bohatá na omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Jak sám říká, turnaje v Evropě jsou trochu náročnější, takže si vozí své jídlo s sebou. Výsledky se dostavily velmi záhy a v roce 2015 o sobě prohlásil, že se nikdy necítil lépe. Sám věří tomu, že se i díky změně stravování drží na špici tak dlouho.

Je toto tvrzení něčím podložené? Listová zelenina, ořechy, semínka, luštěniny, lesní plody a červená řepa – to všechno jsou potraviny, které se běžně objevují na veganském jídelníčku. A všechny prokazatelně obsahující látky zvyšující kognitivní schopnosti. K aktivitě mozku přispívají i další veganské pochutiny – avokádo, banány, obohacené cereálie, kakao, zelený čaj či olivový olej. Všechno jsou to potraviny rostlinného původu, které při správném vyvážení a úpravě zcela jistě mohou podporovat vynikající koncentraci, kterou je Daniel Negreanu doslova pověstný.

Jaké plyne poučení z příběhu tohoto dnes už legendárního karbaníka? Jakékoliv změně, kterou v životě uděláte, a pro stravování to platí dvojnásob, musí předcházet pečlivá příprava, je nutné mít ve všem naprosto jasno. Zároveň je ale potřeba mít vůli a pokud nastanou dílčí neúspěchy, v žádném případě se nevzdat.

 
 
 
 
Diskuze
Pro ověření prosím přepište do pole znaky z obrázku:
captcha
 
Související články Když je dítě vegetarián
Děti k vegetariánství nejčastěji přicházejí prostřednictvím svých rodičů nebo v rámci...
Jak správně upravit luštěniny?
Luštěniny jsou zdrojem rostlinných bílkovin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny. Kromě...
Alternativní „masa“ ze sóji
Sója pro vegetariány představuje významnou potravinu – je zdrojem bílkovin. Z této olejniny se...
Další články autora Vláknina jako aditivum

Vláknina, obecný název skupiny pro člověka nestravitelných polysacharidů, se využívá nejen pro...

Jak se vyrábí cider?

Cider (cidre) je přírodní kvašený mírně alkoholický nápoj. Získává se z vylisovaných ovocných...

Festival Evolution 2016 po roce opět v Praze!

Velké množství novinek, trendů a inspirace nabídne letošní dvanáctý ročník Festival Evolution,...

Aktuality 3. ročník konference FOOD21

Dne 8.dubna se v Praze (hotel Grandior) bude konat 3. ročník konference Food 21.

Online kurz Hubnutí na míru se STOBem

Iva Málková  vytvořila se svými spolupracovníky on-line kurz, který se zabývá psychologií hubnutí,  kde je shromážděno 30leté knowhow STOBu. Kurz je plánován zhruba na tři měsíce, ale uživatelé kurzu  se k němu  budou jistě vracet i v budoucnu. Hlídání váhy je celoživotní kontrola a v tomto komplexním přístupu k hubnutí budete nacházet stále další a další pomocníky pro nově vznikající problémy.

Konference Dětská výživa a obezita v teorii a praxi 2016

Konference pořádaná Společností pro výživu se bude konat 2. 12. 2016 v Praze.